UŠETRITE SI ČAS, PENIAZE A STAROSTI PRI VYBAVOVAČKÁCH VO ŠVAJČIARSKU

ZÍSKAJTE KĽÚČOVÉ DOKUMENTY A ONLINE NÁVODY

Pocit istoty

Zrozumiteľne vysvetlené povinnosti, ktoré sú potrebné vykonať pred, počas a po odchode zo Švajčiarska

– nepríde vám žiadna upomienka –

Online prístup 24/7

Všetko po ruke s nonstop prístupom do členskej zóny s aktuálnym obsahom a preloženými dokumentmi.

– ušetríte hodiny na internete –

Tipy & triky

V rámci členskej zóny sa dozviete ako využiť potenciál krajiny na maximum očami odborníkov.

– budete bohatší o pár tisíc frankov –

Ako to funguje

Čo vás čaká na začiatok?

Úvodná časť je venovaná komplexnému prehľadu pred odchodom do Švajčiarska. Povinnostiam voči sociálnej a zdravotnej poisťovni, úradu práce, obdržaným dokumentom od švajčiarskeho zamestnávateľa (vrátane prekladu), zoznamu dokladov, ktoré si so sebou určite zoberte.

Ste vo Švajčiarsku

Aké povinnosti vás čakajú vo Švajčiarsku? Aj na túto otázku prinášame odpoveď. Založenie bankového účtu, pobytové povolenie, výber vhodného operátora, vysvetlivky k výplatnej páske, rodinné prídavky, zmena vodičského preukazu spolu s prepisom auta, podpora v nezamestnanosti a mnoho ďalšieho.

Späť do rodnej krajiny

Mysleli sme aj na odchod zo Švajčiarska. Aby vám nevznikli nečakané nedoplatky a nechýbali vám potrebné dokumenty na Slovensku pripravili sme prehľad, čo, kedy a ako vyriešiť. Nezabudli sme ani na formuláre pre započítanie obdobia do dôchodku a na priznanie dávok v nezamestnanosti.

Tipy & Triky

Najčastejšie otázky a odpovede s ktorými sa stretnete. Na čo si dávať  pozor pri hľadaní práce, ako si zistiť serióznosť zamestnávateľa, čo sa pýtať pred podpisom zmluvy, ako aj prehľad vašich práv pri pracovnom úraze, skúšobnej dobe, rodinných prídavkoch a mnoho ďalšieho.

Aktuálne dokumenty & informácie

Bez aktuálnych dokumentov a informácií by to nešlo. V členskej zóne preto nesmie chýbať priebežná aktualizácia, ktorá bude odzrkadlovať zmeny vo všetkých troch častiach, pred, počas a po odchode zo Švajčiarska. Benefitom budú pribúdajúce tipy & triky na základe získaných nových reálnych skúseností. 

Referencie

Ocenila som hlavne checklist, čo všetko musím pred odchodom zo Švajčiarska vybaviť. Na nič podstaté už nezabudnem.

Učiteľka, 42 rokov

Konečne dôkladne vysvetlená švajčiarska pracovná zmluva a všetky body, ktoré má obsahovať. Preklad vnímam, ako veľké plus.

Stolár, 36 rokov

Jasne a zrozumiteľne napísaný postup, ako si vybaviť švajčiarsky vodičský preukaz a prepis auta na švajčiarske evidenčné čísla.

Pokrývač, 35 rokov

Cenník

Stále málo informácií? 

Využite príležitosť ešte dnes a neváhajte mi napísať, rád vám všetko zodpoviem

Často kladené otázky

Budú obsahom členskej zóny aj pracovné ponuky?

Konkrétne pracovné ponuky nebudú priamo jej obsahom. Zverejnené, ale budú informácie, kde ich hľadať a na čo si pri výbere dávať pozor.

Kde hľadať vhodné ubytovanie a na čo sa pripraviť?

V členskej zóne nájdete aj rady k ubytovaniu. Predovšetkým, kde hľadať vhodné ubytovanie, aké otázky sa pýtať a aké ceny očakávať.

Neviem presne, aké body majú byť v zmluve. Nájdem aj tieto údaje?

Áno. K pracovnej zmluve a jej bodom nájdete konkrétne vysvetlenie aj s odkazom na platné znenia zákonov. Rovnako sú zahrnuté a preložené pracovné podmienky, ktoré musí zamestnávateľ splniť.

Budú dokumenty a informácie vždy aktuálne?

V členskej zóne bude zabezpečená priebežná aktualizácia všetkých troch častí, pred, počas a po odchode zo Švajčiarska. Tipy & triky budú priebežne dopĺňané na základe zistených nových reálnych skúseností. 

Kto ručí za kvalitu dokumentov a informácií v členskej zóne?

Za správnosť dokumentov a informácií je zodpovedný Ladislav Klepáč, zakladateľ www.quantajobs.com. V tomto smere som aktívny už 8 rokov. Disponujem bohatými skúsenosťami zaručujúcimi bezproblémové fungovanie vo Švajčiarsku.

Ako dlho budem mať dokumenty k dispozícii?

Po zakúpení balíka budete mať prístup k dokumentom 24/7 na neobmedzenú dobu.

Máte spracované aj iné krajiny?

V najbližšej dobe je plánované spustenie členských zón pre Rakúsko a Nemecko. Obsahovo budú rozdelené na časti pred, počas a po odchode z Rakúska a Nemecka. Nebudú chýbať ani tipy & triky.

Nenašiel som odpoveď na svoju otázku. Viem sa s niekým poradiť?

Ak sa vám nepodarilo nájsť odpoveď, kontaktujte ma na ladislav.klepac@quantajobs.com a rád vám ju zodpoviem.

O autorovi

Venujem sa poradenským službám už 8 rokov a za toto obdobie som získal skúsenosti z oblastí pred odchodom, počas pôsobenia a po odchode zo Švajčiarska. Som v aktívnom kontakte s kľúčovými inštitúciami a fundovanými poradcami zaoberajúcimi sa sprostredkovaním práce vo Švajčiarsku. Mojim cieľom je priblížiť vám krok za krokom všetky dôležité informácie a vyvarovať sa tak prípadným chybám.

E-mail: ladislav.klepac@quantajobs.com