PoradňaKategória: RakúskoNázov Otázky. odvody-zamestnanca-zamestnaneho-v-rakusku-z-prijmu-plynuceho-zo-sr
Milan Ondrejiček zodpovedané 3 roky dozadu

Dobrý deň prajem, chcel by som Vás poprosiť o radu v oblasti odvodovej povinnosti v cudzom štáte. Bývalý zamestnanec (skončil pracovný pomer 31.12.2020) mal v pracovnej zmluve tzv. konkurenčnú doložku, na základe ktorej sme povinní mu po skončení pracovného pomeru vyplatiť 3x sumu 1942 Eur. Od 01.01.2021 je dotyčný zamestnaný v Rakúsku, kde je aj sociálne a zdravotne poistený. Chcel by som sa Vás spýtať na postup, akým spôsobom mu máme ako zamestnávateľ vyplatiť dlžnú sumu, vrátane odvodov a dane, resp. aké sú povinnosti naše ako bývalého zamestnávateľa v SR a čo je povinný v tejto veci vykonať dotyčný bývalý zamestnanec. veľmi pekne Vám ďakujem za cennú radu. S úctou

1 odpovede
Ladislav Klepáč Autor blogu zodpovedané 3 roky dozadu

Dobrý deň, touto problematikou sa konkrétne nezaoberám, ale z toho, čo píšete mi nie sú jasné nasledovné skutočnosti.

  • pracoval zamestnanec pred odchodom do AT na Slovensku a na slovenskú pracovnú zmluvu? Ak áno, potom vám vzniká povinnosť len v rámci SR, nie ste povinný riešiť odvodovú povinnosť v AT.

Vy, ako zamestnávateľ na SR sa riadite daňovými a odvodovými povinnosťami Slovenskej republiky. Aký je konkrétny postup, resp. aká je výška odvodov si nedovolím napísať.

Odporúčam v tomto smere obrátiť sa na p. J. Mihála na Facebook-u. Určite vám v tomto smere poradí.

Vaša odpoveď

0 + 6 =